O buvo taip

Niekaip nesuprantu, kur prabėgo 3 savaitės. Nors atrodo, kad visą laiką diena prasidėdavo „Kuopa kelt!” ir baigdavosi „Kuopa miegas!”. Kad reikėjo greitai valgyti ir dar greičiau bėgioti laiptais, greitai rengtis ir stoti rikiuotėn, kas rytą dėtis kerzus ir vakare juos kuo greičiau uždaryti į džiovyklą, kol jų dvokutis nenumarino kitų, nors ką ten numarino – visų batai tie patys.

Taigi kaip viskas buvo? Viskas buvo vienaip ar kitaip įgyvendinama, nors kartais ir be proto baisu. Bet kaip man sakė vienas naujasis kolega: baimes reikėjo palikti už bataliono tvoros. Ko nesitikėjau, tai savo reakcijos į viską. Darbe juk buvo visokių situacijų, itin dažnų „reikėjo vakar“, įvairios formos streso ir pan. Bet čia atrodo net pačiose paprasčiausiose situacijose grįžau bent 5 metais atgal, o gal net ir daugiau. „O, Čereškevičiūtė bijo“ tapo mano šūkiu. Nors išties bijoti visai nebuvo ko, tiesiog klausyti, galvoti ir Su skyriumi. Elmyra Baljanaitė - Stanevičienėvykdyti.

Informacijos per kraštus. Nuo teorijos iki praktikos. Kasdieną vis naujiena: ginklai, konstitucija, kariniai laipsniai, pavardės, maršai, rikiuotės, racijos ir t.t. Vos tik nors truputėlį ką nors suprantu apie vieną dalyką, žiūrėk jau mokomės kažką visiškai naujo. Tarsi nuolat būčiau atsilikusi vienu žingsniu. Negali būti žioplas ir lėtas, pasimetęs ar išsigandęs. Deja…

Čia pastebėjimai iš mano varpinės, nes daugumai mano kolegų karių sekasi puikiai. Jiems nėra sunku išrinkti ir surinkti šautuvą, jį valyti, padaryti man nesuvokiamą skaičių atsispaudimų (aš padarau lygiai nulį tikrų atsispaudimų), sutilpti į bėgimo normatyvus (aš 3 km nubėgau per laiką, kurio net nėra numatytuose normatyvuose), susirangyti į bet kokią šaudymo padėtį (o man niekaip nepavyko to padaryti, nes tik į paskaitos pabaigą išsiaiškinau, kad esu primerkus ne tą akį), sušaudyti normatyvus (man tai pavyko vieną kartą labai gerai, kai instruktorius sėdėjo šalia ir diktavo viską paeiliui), jie sugeba nepamesti savo spintelės raktelio 10 kartų per dieną, bėgti rytinį krosą ir turėti normalią veido spalvą likusią dienos dalį, jie moka idealiai susilankstyti rūbus ir pasikloti lovas be schemų, taisyklingai žygiuoti ir nemosuoti rankų kaip robotai ir pan.

Tiek bendrų pastebėjimų. O dabar apie tai, kas mane labai džiugina. Man labai patinka rytinis vėliavos pakėlimas, kai giedame himną ir visos kuopos žygiuoja aikštėje. Trys savaitės, bet man tai nei kiek nesusibosta, nes visi būna pasitempę, o mane užplūsta pasididžiavimo jausmas. Vienintelis minusas čia, kad rikiuotėje negalima šypsotis, o būna – išsprūsta viena kita. Man labai patinka požiūris dėl patyčių, nes iš pat pradžių buvo pasakyta, kad bet koks tyčiojimasis iš kitų nėra toleruojamas.

Merginos. Pirmasis savaitgalis. Elmyra Baljanatė- Stanevičienės
Mūsų yra 12, iš jų trise esame vienoje kuopoje. Teko skaityti vieną komentarą apie itin seksistišką požiūrį į merginas kariuomenėje. Kol kas ši nuomonė visiškai nepasitvirtino apart kelių visai menkų ir nereikšmingų išimčių ir smagių nutikimų. Kartu su būriu gyvename atskirai nuo visos kuopos. O mūsų aukšte yra ir bendras visų merginų kambarys, todėl ten mes esame įprastas reiškinys. Tačiau pradžioje, o kartais ir dabar esant savo kuopoje, to dėmesio būna įvairaus. Pavyzdžiui, užėjus į tualetą ten esančius apimdavo tokia lengva panika ir pasimetimas, teko pastebėti ne vieną skubų patalpos apleidimą.

Ir pabaigai: visai nesvarbu, kad buvo penktadienis, 13-a mėnesio diena, nes žvaigždės ir kiti reiškiniai nesutrukdė (tik giedant „Geležinio vilko maršą“ mėnulis buvo ne toj pozicijoj) prisiekti Lietuvai ir didžiuotis visa savo esybe ta nepakartojama akimirka.

P.S. mano viena mėgstamiausių šių trijų savaičių citatų: „kary, jei turi ilgus plaukus, tai tvarkyk juos!“ (pasakyta po antro ar trečio iš eilės persirengimo ir greito rikiavimosi, kai plaukus beveik nuspręsta skusti).

1 mintis apie “O buvo taip

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s